Prvni outdoorový televizor od samsungu

Společnost Samsung nyní uvádí na trh první televizor, který se chlubí přízviskem outdoorový.

 

 

Vodotěsnou konstrukci nabízí v dnešní době už kdejaký telefon. Je to praktické, nemusíme se obávat deště a využívat jej můžeme i pod vodní hladinou, například pro focení či natáčení videí. Společnost Samsung ale nyní uvádí na trh první televizor, který se chlubí přízviskem outdoorový. Toužili jste vždy sledovat zápas na zahradě u bazénu? Díky novému televizoru z dílny Samsungu je to nyní možné.

Tento 4K televizor Samsung The Terrace není úplnou novinkou, premiéru tato řada odolných televizorů měla téměř před rokem. Do ČR se ale dostává letos. Samsung touto "venkovní" řadou rozšířil nabídku svých interiérový lifestylových QLED televizorů. Případní zájemci mohou vybírat ze tří různých provedení, které se však liší pouze velikostí obrazovky.

Perfektní obraz v extrémních podmínkách

Samsung je největším výrobcem televizorů již řadu let a v poslední době nabízí i speciality typu televizor jako obraz. Tohle je ale jiná liga. Odolnost televizoru je IP55, což znamená částečně proti prachu a proti tryskající vodě. V praxi to znamená i to, že může stát volně na zahradě a neuškodí mu ani menší déšť. Jistější to ale bude pod pergolou. Co se týče teploty, tak zvládne mráz od -30 do horka při 50 °C. V chladném počasí se doporučuje používat venkovní režim (pro udržování tepla pouze podsvícení).

Někdo by mohl namítnout, že na televizi venku za slunce není nic vidět. To však není případ Terrace TV, technologie QLED totiž zajišťuje nadstandardní jas až 2000 nitů a v kombinaci s antireflexní vrstvou obrazovky tak nabízí podívanou, jako byste byli v interiéru. K perfektní viditelnosti napomáhá také adaptivní technologie, která automaticky reguluje jas podle míry okolního světla.

Výbava jako klasický televizor

Terrace spadá do kategorie Smart TV, takže přirozeně nabízí spoustu vychytávek. Jasným důkazem, že se jedná o inteligentní televizor je technologie 4K AI Upscalling, která pomocí umělé inteligence „dopočítává“ obraz a zajišťuje tak společně se 120Hz obnovovací frekvencí kvalitní zobrazení každého vysílání. Další zajímavou funkcí je bezesporu Tap View, díky ní se stačí jen dotknout podporovaným smartphonem televize a ta začne zrcadlit obsah telefonu. Funkce MultiView zase zajistí, že můžete na Terrace TV sledovat obraz z televize a mobilního zařízení zároveň. Nechybí ani podpora hlasového ovládání pomocí asistentů Bixby, Google Assistant a Amazon Alexa.

Co se výbavy týče, tak zde nechybí nic, co Samsung má u běžných televizorů, tedy DVB-T2/S/C digitální tunery, Chromecast, Blutooth a WiFi jsou samozřejmostí. Je vybaven operačním systémem Tizen a rychlým přístupem ke všem populárním streamingovým službám, jako je O2TV, T-Mobile TV GO či VOYO. Podporováno jsou také hlasové služby Bixby, Amazon Alexa a Google Assistant. Tři HDMI 2.1 vstupy (1x eARC). Co se zvuku týče, tak televizor má standardní výkon 2x 10 W. Pro fajnšmekry, kteří si potrpí na kvalitnější zvuk, přichystal Samsung ještě soundbar nazývaný také Terrace. Je určen také pro venkovní použití, nevadí mu voda ani prach. Dálkový ovladač má dokonce ještě vyšší krytí, IP56 zajišťuje ochranu proti intenzivně tryskající vodě.

Za odolnost si připlatíte

Odolnosti a špičkové výbavě Terrace nicméně odpovídá i poměrně vysoká cenovka. Za nejmenší 55“ model tak lidé zaplatí 99 990 Kč, verze s 65“ úhlopříčkou pak vyjde na 129 990 Kč. Vůbec nejdražší v nabídce je 75“ varianta s cenovkou 169 990 Kč. Jde tedy o velikosti 140, 165 či 190 cm. Ceny tedy odpovídají necelému dvojnásobku standardního televizoru těchto parametrů. Dokoupit lze navíc i kryt pro ještě zvýšenou ochranu proti vodě a prachu.

 

Použité zdroje:

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/hardware/clanek/prvni-outdoorovy-televizor-zna-ceske-ceny-levne-to-nebude-40356011

https://samsungmagazine.eu/2020/05/26/je-libo-televizor-na-zahradu-samsung-predstavil-terrace-tv/

https://www.cnews.cz/samsung-terrace-tv-outdoorovy-qled-televizor-odolnost-ip55/

https://avmania.zive.cz/samsung-the-terrace-televizor-ktery-zvlada-mraz-dest-i-prach-se-zacal-prodavat-i-v-cr